Blisko rok temu została zamieszczona informacja o wprowadzeniu przez TPSA blokady portu 25 dla użytkowników usługi neostrada. Pomimo naszych zaleceń odnośnie zmiany konfiguracji klientów poczty do wykorzystywania portu ‚submission’ (587) lub SMTPS (465) na serwerze smtp.us.edu.pl do tej pory obserwujemy próby połączeń na port 25.

Niniejszym więc informujemy Państwa, że w związku z uruchamianiem usługi poczty dla studentów, serwer smtp.us.edu.pl został przeniesiony do odrębnej strefy. Obecnie jest objęty filtrowaniem ruchu przychodzącego, w związku z czym błędnie skonfigurowane klienty będą miały problem z nadawaniem poczty na port 25.Prosimy więc wszystkich korzystających z uniwersyteckiej poczty o zweryfikowanie i poprawienie ustawień programów pocztowych.

Opisy pomocne w konfiguracji znajdują się tutajtutaj.