Uwaga na nowy phishing. Mimo tego, że blokuje się większość takich maili zawsze jakiemuś uda się przedostać przez filtry. Maile te są pisane coraz lepszą polszczyzną i dokładniej celowane pod kątem treści od potencjalnych odbiorców.

Przykład ostatniego phishingu poniżej:

Uwaga: użytkownik Poczty UŚ,

Występują problemy techniczne związane z serwerem poczty internetowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a wszystkie konta e-mail pracowników i studentów wymagają natychmiastowej aktualizacji. Dlatego musisz kliknąć poniższy link do strony internetowej i uzupełnić wymagane informacje, aby zweryfikować tożsamość konta, aby umożliwić nam sprawdzenie i wykonanie konserwacji.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY SPRAWDZIĆ

Niektóre z tych problemów zostaną rozwiązane:

* Problem z logowaniem za pośrednictwem Centralnego serwera uwierzytelniania (CAS)
* Częsty błąd logowania i opóźnione dostarczanie wiadomości e-mail.
* Problem z wysyłaniem i odbieraniem

Dziękuję za zrozumienie.