Z końcem grudnia kończy się ważność licencji na oprogramowanie antywirusowe Symantec Endpoint Protection. Aktualnie wykorzystywane oprogramowanie antywirusowe oprócz komputerów będących własnością Uniwersytetu Śląskiego umożliwiało również ochronę komputerów prywatnych. W chwili obecnej producent nie daje już takiej możliwości. Dlatego bardzo prosimy tych z Państwa, którzy wykorzystywali to oprogramowanie na komputerach prywatnych o jego deinstalację oraz o zakup oprogramowania antywirusowego we własnym zakresie lub instalację jednego z dostępnych na rynku darmowych programów antywirusowych. Dla komputerów będących własnością Uniwersytetu, ochrona antywirusowa oczywiście zostanie przedłużona.