Od kilku dni przychodzą masowo maile zachęcające do wpisania loginu i hasła na stronach innych niż //poczta.us.edu.pl dla pracowników oraz //post.us.edu.pl dla studentów i doktorantów.

Niezależnie od tego jak są one podpisywane informujemy, że my NIGDY nie wysyłamy takich maili.

To maile „phishingowe” czyli wyłudzające hasła do kont mailowych. Wyłudzone dane wykorzystywane są potem do wysyłania kolejnych maili wyłudzających hasła oraz masowego spamu, co grozi umieszczeniem serwera pocztowego UŚ na światowych czarnych listach i w konsekwencji odrzucaniem maili ze wszystkich uniwersyteckich adresów przez serwery na całym świecie.

Maile phishingowe napisane są najczęściej niepoprawną polszczyzną.

Prosimy o czujność.

W razie wątpliwości i obaw czy nie ignorujecie Państwo istotnego ostrzeżenia, prosimy o maila na adres postmaster@us.edu.pl lub telefon: 32 359 1768. Niczego nie kasujemy z dnia na dzień.